WWW.ByciSkala.cz
 
 
Článek Benefiční koncerty v jeskyni Býčí skála 2017 Činnost

Dovoluji si Vás po roce opět pozvat na benefiční koncerty v jeskyni Býčí skála, které jsou nevýdělečné a celý zisk z koncertu bude věnovaný organizaci www.blueland.cz na provoz školy v himálajském Kargyaku a na léčení popáleného chlapce Odzera Stanzina.

Martin Golec  | 22.5.2017 09:39 | pridej.cz  | Diskuse...[0] | Zobrazeno 1041x  

Vážení přátelé.

Dovoluji si Vás po roce opět pozvat na benefiční koncerty v jeskyni Býčí skála. V letošním roce nastaly mírné komplikace, protože ve stěně Býčí skály zahnízdili po padesáti letech chránění ptáci, a tak jsme s CHKO Moravský kras a jeskyňáři museli celou akci Dnů otevřených dveří přesunout na konec června, oproti původnímu květnovému termínu.

 

5168. VoxIuvenalis_ByciSkala_2017

 

Jako první koncert v sobotu 17. června jsme nachystali vystoupení špičkového smíšeného pěveckého sboru Vox Iuvenalis, vedeného sbormistrem Janem Ocetkem.  Program a výběr skladem je přizpůsobený přímo v Předsíni - vstupním dómu jeskyně, zazní skladby Arvo Parta, Antonína Tučapského, Younga, Petera Grahama a dalších autorů. Nejenom názvem Numinosum et tremendum vzdává poctu místu, které rezonuje v celých dějinách střední Evropy, které je osídlené už 20 000 let a je důležitým průsečíkem cest světských a duchovních. Sbor Vox Iuvenalis se svým sbormistrem je opravdu skvělý, je držitelem mnoha ocenění doma i v zahraničí a spolupracoval na spoustě projektů jak tradiční, tak experimentální hudby. Myslíme si, že pod zemí bude jeho vystoupení velmi silným zážitkem. Pro návštěvníky koncertu bude v 16:30 hod. před vlakovým nádražím v Adamově nachystaný autobus, který vás dopraví na Býčí skálu a po vystoupení zpět do Adamova.  

O týden později, v neděli 25. června, vystoupí v jeskyni Vladimír Václavek. Myslím si, že tohoto všestranného muzikanta, kytaristu a autora není zapotřebí představovat. Jeho současná tvorba je inspirována jak šamanskou zkušeností, tak dlouholetým působením na scéně alternativní, rockové a etno hudby. Jistě si vzpomenete na jeho dlouholetou spolupráci s Ivou Bittovou, ostatně jejich album Bílé inferno získalo mnoho ocenění a dodnes je považováno za jednu z nejvýraznějších nahrávek u nás. Je zakladatel kapely Dunaj, s Kokoliou hrál v kultovní skupině E, jeho autorská a muzikantská činnost by zabrala ještě pěkných pár řádek. V současnosti je výrazným členem a autorem v Čikori. V jeho sólová vystoupení jsou pohlazením po duši, Vladimír svou kytaru za pomoci smyček vrství do mnoha ploch, hudbu umocňují krásné texty.

 

5167. VV_ByciSkala_2017

 

Jako bonus máme pro některé z vás nachystané VIP vstupenky.  K nim dostanete DVD s dokumentem z Kargyaku a hlavně vás provedeme celou Býčí skálou. Zajistili jsme kvalifikované průvodce, ředitele CHKO Moravský kras Leoše Štefku a archeologa Martina Golce. Vycházka jeskynním komplexem s přednáškou je mnohdy až na dvě hodiny, nejsme časově omezeni a záleží jen na vašem zájmu. Nebudu zatajovat, že Býčí skálou se ve dnech koncertů můžete projít i s jeskyňáři levněji během dne. Počet VIP vstupenek je omezený na 15 pro každý koncert a vyjdou na 500 Kč.

Pokud máte zájem si vstupenky, ať už VIP nebo normální zarezervovat, neváhejte a ozvěte se.

Po celý den na Býčí skále budeme, máme pro vás nachystanou kávu o doubleshotu, čaj od Klásek tea, tsampu a tsampové kuličky na smlsnutí. Můžete si koncert spojit s výletem do okolí, Křitny s poutním kostelem jsou kousek a Moravský kras je opravdu krásný.

 

                                                                                   Prosím, můžete-li šířit pozvánku dál po sítích, budeme moc rádi.

 

Těšíme se na vás

Pavel Mlýnek a spol.

www.blueland.cz


Přílohy ke stažení :
 Plakát 1 ke stažení 
 VoxIuvenalis_ByciSkala_2017.jpg  379 337 b  Staženo : 108x 
 Plakát 2 ke stažení 
 VV_ByciSkala_2017.jpg  308 431 b  Staženo : 118x 

Diskuse "Benefiční koncerty v jeskyni Býčí skála 2017"

Nejsou žádné příspěvky.

PSPad TinyMCE Zoomify AutoViewer LuckyView LongtailVideo PHP
Návštěvy : [178548], dnes 152 |  | RSS  Data Diskuse | © Copyright
YzE4ODIyNW