WWW.ByciSkala.cz
 
 
Diskuse "KYSELAK v Býčí skále"
Zobrazit : témata / vlákna / podle času
Odezva z Rakouska
Pekárek Aleš   Před 14 a ¾ rokem
   Ozvali se ze stránek www.kyselak.at. Byli fotkou nadšeni - prý je to první Kyselákův podpis s datem. 6.10.2009 to bude 180 let... Vydali Kyselákovu knihu z roku 1829 a natočili televizní dokument. Fotku dali na úvodní stranu (i s logem býčka :-)) Ani jsem nevěděl, že je to tak zajímavé.
   
Re: Odezva z Rakouska
Miki   Před 14 a ¾ rokem
   Hezký, aspoň že nechali v obráku logo, když už tam nedali odkaz na zdroj - naše stránky.
   
Re: Odezva z Rakouska
Martin Golec   Před 14 a ¾ rokem
   Po prostudování Kyselakova života, a toho co se dělo kolem jeho jména po jeho smrti až dodnes, je to od Ladi teda trefa do černého. Objevil docela pěkný kusek býčiskalské historie, který bude jistě spestřením třeba o dnech otevřených dveří. To že je to, mezi kvanty po všech koutech staré monarchie, jediný jeho podpis se dnem a měsícem je neuvěřitelné. Dneska je to dokonce 180 leté jubileum, jak poznamenli ve Vídni. Neuvěřitelné. Tak jsme Kyselákovi u nás doma připili kyselým lákem z okurek. V zemi Járy Cimrmana budeme mít tohoto podivného pána jistě rádi. M.
Martin
Martin Golec   Před 14 a ¾ rokem
   Bravo! Super příspěvek. M.
   
Jan Petrovský a další informace
Martin Golec   Před 14 a ¼ rokem
   Dne 20.3. 2010 jsem se setkal na Býčí skále s Janem Petrovským. Oslovil mne ohledně Kyseláka. Zeptal se mě, jestli vím o dalších Kyselákových krasových podpisech, kromě Býčí skály. Má negativní odpověď byla vystřídána faktografií mne neznámou. Uvedl, že jeho další podpis byl na Hřebenáči u Sloupu signovaný rokem 1826 a také ještě na skále proti úřední budově blaneských sléváren ČKD, viditelný ještě ve 20. letech 20. století. Posléze mi zaslal okopírovaný list z Vlastivědného věstníku moravského 1948. Tyto údaje tam uvádí J. Skutil. Janu Petrovskému za tyto údaje děkuji. Vivat Kyselak! M.
PSPad TinyMCE Zoomify AutoViewer LuckyView LongtailVideo PHP
Návštěvy : [178538], dnes 142 |  | RSS  Data Diskuse | © Copyright
ZTRlMm